vege1.gif Ukážky mojej tvorby

27. 01. 2011

Domov
O mojom otcovi
Divadelná galéria fotografií
O mojich fujarách
Ukážky mojej tvorby
O Paľoškových fujarách
O mojich záľubách
O folklóre a inom
Galéria fotografií
Spevník a iné...
Váš názor
O studničkách
Rozličné

 

Ukážky mojej tvorby    

Fujarka "D", 115cm, zdobená ôsmimi ružami a kvetnými motívmi s listami. Morená baza, zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

  fujarka_D_ruže_hore1 fujarka_D_ruže_hore2 fujarka_D_ruže_stred fujarka_D_ruže_spodok

Kamarátovi k 50-tym narodeninám urobená malá fujarka "G", 85cm. Morená baza, moridlom "orech svetlý", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

  fujarka_G_50-ka_hore1 fujarka_G_50-ka_hore2 fujarka_G_50-ka_stred  
Šesťdierková pastierska píšťalka z bazového dreva, ladenie "F", 48cm, morená baza, moridlom "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.   píšťalka_F_ruže_hore2 píšťalka_F_ruže_hore píšťalka_F_ruže_hore_spodok1 píšťalka_F_ruže_spodok2
Dve šesťdierkové pastierske píšťalky z bazového dreva, ladenie "A", 38cm, prvá s ružami, na druhej drobné kvietky. Morená baza, moridlo "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.   píšťalka_A_ruža_uprostred1 píšťalka_A_ruža_uprostred2 píšťalka_A_kytička_uprostred_hore1 píšťalka_A_kytička_uprostred_hore2
Šesťdierková pastierska píšťalka z bazového dreva, ladenie "Fis", 45cm, veľké ruže uprostred, morená baza, moridlo "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

Druhá šesťdierková pastierska píšťalka z bazového dreva, ladenie "E", 51,5cm, samé kvetové motívy, bazové drevo, morené zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

  píšťalka_Fis_ruže_uprostred1 píšťalka_Fis_ruže_uprostred2
Píšťalka "koncovka" z bazového dreva, ladenie "C", 64cm, morená baza, moridlo "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.   koncovka_C_hore1 koncovka_C_hore2 koncovka_C_dolu1 koncovka_C_dolu2
Píšťalka "koncovka" z bazového dreva, ladenie "D", 58cm, hrubý ornament na motívy ruží a drobných kvietkov, morená baza, moridlo "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.   koncovka_D_hruba_hore1 koncovka_D_hruba_hore2 koncovka_D_hruba_dolu1 koncovka_D_hruba_dolu2
1. Jednoduchá trojdierková fujarka na spôsob píšťalky, vhodné na hru ako "trojčenie" na šesťdierkovej píšťalke. Bazové drevo, morené zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

2. Píšťalka "G", vyrezávaná po spodok, list madzi dierkami.

  trojdierkova_pistalka_hladka_hore trojdierkova_pistalka_hladka_dolu Píšťalka "G" Píšťalka "G"
Jednoduchá fujarka "G", 87cm hladká, bazové drevo, morené moridlom "hneď tmavá", vybrúsené. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.   fujarka_G_mala_hladka_hore2 fujarka_G_mala_hladka_hore fujarka_G_mala_hladka_stred fujarka_G_mala_hladka_dolu

Fujarka "G", 84cm, zdobená štyrmi ružami a kvetnými motívmi s listami. Na prefuku dve ružičky Morená baza, zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

 

  fujarka_G_mala_rovna_hore2 fujarka_G_mala_rovna_hore fujarka_G_mala_rovna_stred fujarka_G_mala_rovna_dolu
Fujarka "C", 128cm, zdobená štyrmi dvojružami a kvetová kytička s listami. Uprostred dva púčiky ruže. Morená baza, zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.   fujarka_C_hore2 fujarka_C_hore1 fujarka_C_stred1 fujarka_C_dolu

Fujarka "D", 117 cm, zdobená ôsmimi, vysoko vyčnievajúcimi ružami a kvetnými motívmi s listami. Ruže aj medzi dierkami. Morená baza, zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

 

   

Fujarka "F", 97 cm, zdobená dvoma ružami v spodnej časti a viacerými kvetnými motívmi s listami. Kvetová kytička s listami  v hornej časti. Morená baza, zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

 
 
Fujarka "E", 104cm, zdobená ôsmimi vysokými ružami. Vyrezávaná až po koniec. Morená baza, zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.  
Fujarka "C", 130cm, zdobená ružami a kvetovými kytičkami s listami. Medzi dierkami ruže a listy. Morená baza, zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.  
Fujarka "G", 84cm, zdobená ružami a kvetnými motívmi s listami. Na prefuku dve ružičky Morená baza, zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené a nalakované. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.  
Šesťdierková pastierska píšťalka z bazového dreva, ladenie "G", ruže hore, morená baza zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom.

Dve píšťalky "koncovky", ktoré som vyrobil pre súťaž výrobcov detských hračiek a zábaviek  "INSTRUMENTUM EXCELLENS" Detva 2006. Ladenie "D", 59cm.

Tieto tri píšťalky neboli lakované, ale len napustené parafínovým olejom.

 
Píšťalka "koncovka", ladenie "E", rok výroby 2006, morená baza zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá". Vnútro vyhladené, celá namočená do  parafínového oleja. Bez lakovania.   Koncovka "E" 2006 - hrana Koncovka "E" 2006 - dolu    
Šesťdierková pastierska píšťalka z bazového dreva, ladenie "Gis", rok výroby 2004, pivónie hore, morená baza zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom, lakované.

Šesťdierková pastierska píšťalka z bazového dreva, ladenie "G", rok výroby 2006, celá rezaná, ruže hore aj dolu, morená baza zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené. Vnútro vyhladené a celá napustené parafínovým olejom.

  Šesťdierková píšťalka "Gis" 2004 - hrana Šesťdierková píšťalka "Gis" 2004 - dierky Šesťdierková píšťalka "G" 2006 - hrana Šesťdierková píšťalka "G" 2006 - dierky
Šesťdierková pastierska píšťalka z bazového dreva, ladenie "G", rok výroby 2007, celá rezaná, ruže hore aj dolu, morená baza zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom. Lakované.

Šesťdierková pastierska píšťalka z bazového dreva, ladenie "G", rok výroby 2008, celá rezaná, pivónia a ruže hore, morená baza zmesou moridiel "orech svetlý" a "hneď tmavá", vybrúsené. Vnútro vyhladené a napustené parafínovým olejom. Lakované šelakom.

  Šesťdierková píšťalka "G" 2007 - hrana Šesťdierková píšťalka "G" 2007 - dierky Šesťdierková píšťalka "G" 2008 - hrana Šesťdierková píšťalka "G" 2008 - dierky
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           

Domov | O mojom otcovi | Divadelná galéria fotografií | O mojich fujarách | Ukážky mojej tvorby | O Paľoškových fujarách | O mojich záľubách | O folklóre a inom | Galéria fotografií | Spevník a iné... | Váš názor | O studničkách | Rozličné

Tieto stránky boli naposledy aktualizované 20. 06. 2009